منوی View - آموختن Multi Media Builder

آموختن Multi Media Builder

آموختن برنامه‎ی چند رسانه‎ای Multi Media Builder

منوی View

این منو هم چندان قسمت های مشکل نداره ، فقط به بررسی سه زیر منوی زیر می پردازیم :

Quick Object : این ابزار کاربرد مضاعف داره . برای جلوگیری از اتلاف وقت در اضافه کردن مورد های مورد نیاز در برنامه از این قسمت استفاده میشه و برای دسترسی سریع و ساده به فایل مورد استفاده .
Dimensions : این وسیله نیز در بسیار موارد خوب . دو مشخصه‌ی اول این ابزار نشان دهنده ‌ی فاصله ی طولی و عرضی شیء انتخابی از قسمت ابتدایی تصویر ( قسمت چپ - بالای محیط کاری این برنامه) است .
مشخصه‌های دیگر نیز به ترتیب عرض و ارتفاع شیء انتخابی رو نشون میدن .
Zoom : این وسیله کاربرد چندانی نداره ولی بودنش بد نیست . در برخی موارد که لازم داریم فاصله ها رو پیکسلی مشخص کنیم از این وسیله استفاده می کنیم .( لازم به ذکر است که نبود این ابزار در Platformهای ویندوز مشکلی نداره ، که البته در اکثر نسخ MMB این وسیله هست ، در صورت نبود از Magnifier ویندوز استفاده کنید )

توجه داشته باشید که ابزاآلات بالا (Tools) که در منوی View هستند به هیچ قسمت برنامه نمی چسبند ، ولی اگر بخواهید آرایش مناسبی از این ابزارها داشته باشید ، می توانید به TaskBar ویندوز نزدیک کنید که مانند آهن ربا به تسک بار میچسبه این عمل برای Screen مانیتورتون نیز صادقه ... یعنی به گوشه های مانیتور می چسبن .

(Object Toolbar (simple : این ابزار نیز در قسمت ToolBars قرار دارد . این وسیله همون ابزار اشیای موجود در برنامه است که به صورت افقی زیر Main Toolbar قرار می گیره .